12 Mayıs 2009 Salı

Kediler için neler dendi?Kediler gizemli yaratıklardır... Sizi mi seviyorlar yoksa yalnızca lütfedip evinizde mi kalıyorlar asla bilemezsiniz. Onları son derece çekici kılan bu gizemdir. (Paul Moore)Minicik bir kedi yavrusu bir sanat şaheseridir. (Leonardo da Vinci)Bir kedi daha? Belki. Sevginin de mevsimi var. Tohumlar yeniden ekilmeli. Ama bir aile kedisi, eskimiş bir palto ya da patlak bir lastik gibi değiştirilemez. Her kedi yavrusu kendine özgü bir büyük kediye dönüşür. Ben dört kedi yaşındayım. Yaşamımı, birbirlerinin yerine gelen ama asla birbirlerinin yerini almayan dostlarımla ölçüyorum. (Irving Towsend)Bir kedinin öfkesi muhteşemdir; saf kedi aleviyle yanar, bütün tüyleri dimdik olur ve herbiri cızırdayan mavi kıvılcımlar saçar. Gözleri ise içinin aleviyle ışıl ışıldır. (William S. Burroughs)Küçük tüylü yaramazlar yalnızca bütün duygularınızı boşalttığınız derin, çok derin kuyulardır. (Bruce Schimmel)Kedinin kalpsiz olamayacak kadar derin bir ruhu vardır. (Ernest Menault)Bütün hayvanlar arasında yalnızca kedidir yaşamı seyreden. Varolmanın döner dolabını mesafeli bir konumdan izler. Kedide sempatik olma kaygısı yoktur. Yalnızca yaşar, uzak, dingin ve bilge. (Andrew Lang)Kedi gösterişli bir imparatordur, tebaası olmayan tek imparator! (Ayhan Kurt)Sevgilinizle birlikte uyuyup uyumamak tercihinize bağlıdır, oysa kedinizle evliliğinizde bir önşarttır. (Marge Piercy)Kedinin duygusal dürüstlüğü tamdır. İnsanlar çeşitli nedenlerden duygularını saklayabilirler ama bir kedi asla. (Ernest Hemingway)Köpek düzyazıdır, kedi ise bir şiir. (Jean Burden)Yavru kediden daha cesur bir kaşif yoktur. (Jules Champfleury)

Kedi sevmek,kedinin,kendisini seven (kendisinin de sevdiği) kişi karşısındaki umursamaz bağımsızlığını baştan kabul etmek demektir...(Bilge Karasu)

pamuk,fıstık,behlül,Dudu, güdük, rüstem, topik, mavi cadı, fidelio, çekiç, ponçik, komik, kara, arap, nina, pati, pamuk, mestan, sarman, tosun, zerrin, gülfem, nazlı, fındık, samur, hanım, sultan, prenses, kara kız, yumak, karbeyaz, mercan, boncuk, zeynep, sarı, behçet, gümüş, yumuk, tip, sokak kızı mizi, müdür bey, boşnak osman, neslihan, çizmeli kedi, pehlivan, kınalı, mısır, kiraz, bico, zorba, fato, menekşe, io, tipex, apto, efe, kına, minik, portakal, uzunçorap, kütkuyruk, susam, elsa, korsan, bekir, uğur, minnoş, mumbey, kont,

Adını saydığımız/sayamadığımız bütün kedilere selam

Hiç yorum yok: